Mój fanpage ♫

https://www.facebook.com/amoursucrette - jeśli ktoś chce być na bieżąco w sprawie nowych rozdziałów. Zapraszam ♥

Bohaterowie
Postacie główne:

Jessica Hillson

Główna bohaterka, 17 lat, uczennica I klasy liceum w Słodkim Amorisie. Urodziny obchodzi 11 stycznia. Ma brata - Erica, który jest młodszy od niej o rok i różowowłosą ciotkę Agatę, u której obecnie mieszka. Jest niska, włosy w kolorze ciemnego blondu sięgają jej do pasa. Uwagę przyciągają duże, zielone oczy. Jest również bardzo szczupła, czego w sobie bardzo nie lubi. Delikatne piegi na nosie też są przyczyną jej kompleksów. Najlepszym przyjacielem jest Kentin, którego zna od dzieciństwa, ponieważ w rodzinnym mieście byli sąsiadami i chodzili do jednej klasy. W Słodkim Amorisie bardzo zżyła się z Rozalią i Alexym.
Jessica jest bardzo miłą i sympatyczną dziewczyną, ale jest też bardzo zawzięta, potrafi też być chamska. Kiedy wyznaczy sobie cel - dąży z całych sił do jego spełnienia. Nie jest ani złośliwa, ani małostkowa, przez co jest lubiana przez otoczenie. Wyjątek stanowią Amber, Li i Charlotte, które nienawidzą głównej bohaterki. 
Jessicą bardzo interesuje się męska część społeczeństwa w Amorisie nie tylko przez jej wygląd, ale i charakter, jednak sama bohaterka zdaje się nie zauważać prostych sygnałów wysyłanych w jej stronę. Wszystko tłumaczy sobie przyjaźnią i koleżeństwem, przez co inni uważają ją za "zamkniętą na miłość". Bardzo kocha swoich przyjaciół i dla ich dobra zrobi niemal wszystko. Każdego zawsze wspiera i motywuje w jego własnych marzeniach. W zespole od niedawna jest wokalistką. Pełni także funkcję lidera.Wiktor xBohater, który pojawił się niedawno. Na razie nie wiadomo o nim za wiele. Ma srebrne/białe włosy i szare oczy które momentami połyskują krwistą czerwienią. Jest on bratem bliźniakiem naszej Jessie, więc ma 17 lat. Wiele lat temu ich biologiczny ojciec zniknął w tajemniczych okolicznościach. Nie wiadomo, kim był. Prawdopodobnie nie był on "zwyczajnym" człowiekiem. Wiktor pojawia się nagle i w najmniej oczekiwanych momentach. Skrywa w sobie wielką tajemnicę, którą próbuje rozwikłać Jessica. Niedługo zacznie uczęszczać do liceum Słodki Amoris. Łączy go pewna więź z bohaterką i nie jest to tylko "więź rodzinna". Potrafi podróżować między światami.Eric Hillson

Brat Jess, uczeń trzeciej klasy gimnazjum, 16 lat. Urodziny obchodzi 29 kwietnia. Jest bardzo podobny do swojej siostry - oczy oraz włosy mają w tym samym kolorze. Różnią się tylko wzrostem - Eric jest trochę wyższy. Ale mimo to, dużo ludzi z początku myśli, że są bliźniętami. Jego przyjacielem jest Kentin, a po przeprowadzce - również Kastiel. 
Eric jest bardzo sympatyczny na pierwszy rzut oka, jednak pozory mogą mylić. Bywa niezwykle złośliwy i opryskliwy - szczególnie do osób, które ubliżają Jessice, lub za bardzo "zbliżają się" do niej. Jest typem małego diabła, który uwielbia problemy. Jednak zawsze stara się stwarzać jak najmniej kłopotów siostrze, z którą jest bardzo zżyty. Chce zawsze ją bronić i osłaniać, więc nie dopuszcza do siebie, że ktoś mógłby mu ten przywilej odebrać. Właśnie przez to nie darzy Lysandra zbytnią sympatią. Ma bardzo podobny charakter do czerwonowłosego buntownika, ale w pobliżu Jess zmienia się nie do poznania.

                                        Lysander Collins

Uczeń pierwszego roku liceum, 17 lat. Urodziny obchodzi 30 maja. Cierpi na heterochromię, czyli różnobarwność tęczówek. Jedną z nich ma w kolorze zielonym, a drugą - jasnobrązowym. Ma białe, krótkie włosy, lekko ciemniejące przy końcach. Jest fanem stylu wiktoriańskiego oraz pisania wierszy.
Bardzo skryty w sobie, nieczęsto się odzywa. Czasami odczuwa się wrażenie, że żyje w krainie własnych myśli. Bardzo opanowany, w krytycznych sytuacjach umie zachować zimną krew. Często zapina o najprostszych rzeczach (swój notatnik gubi praktycznie cały czas). Bardzo nie lubi osób o wygórowanym ego oraz zbyt głośnych. Szanuje przestrzeń osobistą innych i sam wymaga by nie ruszano jego rzeczy. Lubi dziewczyny naturalne i miłe, nie kłamiące względem siebie i otoczenia. Jego najlepszym przyjacielem jest Kastiel, a wrogów nie ma wielu. Nie darzy sympatią Debry - byłej dziewczyny czerwonowłosego, oraz Amber wraz ze świtą. Jeszcze nigdy nie darzył żadnej dziewczyny poważnymi uczuciami, jednak gdy spotyka Jessicę sytuacja się bardzo zmienia. W przeszłości nie miał żadnych przyjaciół, żył sam w towarzystwie służby. Rodziców też prawie wcale nie było w domu, przez co Lysander ich nie pamięta i nigdy prawdziwie ich nie kochał. Głębsze uczucia są dla niego niemałą nowością. W zespole jest wokalistą.


Kentin Miles

Najlepszy przyjaciel Jess, 17 lat, zielonooki szatyn. Wysoki, dobrze zbudowany. Specjalnie dla Jess zmienił liceum i miejsce zamieszkania. Jego ojciec jest wojskowym, mama prowadzi maleńką kwiaciarnię w jego rodzinnym mieście. Uczęszcza z główną bohaterką do jednej klasy. Jego drugim domem jest siłownia.
Zna bardzo dobrze naszą bohaterkę, przyjaźni się z nią od dzieciństwa. Razem dorastali. W przeszłości był na zabój w niej zakochany, jednakże nigdy nie byli parą, ponieważ Jessica zawsze uważała go jako przyjaciela, a on sam nie miał odwagi opowiedzieć jej o swoich uczuciach otwarcie. Zanim ojciec wysłał go do szkoły wojskowej, był niskim okularnikiem, mizernym chucherkiem. Jednak po powrocie bardzo się zmienił. Stał się bardziej skryty z uczuciami i nieufny wobec obcych. Ale jego uczucia względem Jess nie zniknęły! W przeszłości obiecał sobie za wszelką cenę chronić Jessicę i jego postanowienie się nie zmieniło. Dalej jest z nią bardzo zżyty i chce być przy niej w każdej chwili. Dobrze zdaje sobie sprawę z nieświadomości dziewczyny względem jego uczuć, jednak to mu nie przeszkadza.
Dla przyjaciół zawsze jest miły i stara się im pomagać za wszelką cenę, jednakże dla nikogo nie jest zdolny dla takich poświęceń jak dla Jess. Najbardziej nie lubi Kastiela i jego narzucania się Jessice, więc stara się trzymać od niego z daleka. Uwielbia oglądać filmy akcji oraz horrory.Kastiel While 

                                      

Uczeń II klasy liceum w Słodkim Amorisie. Czerwonowłosy buntownik, zakochany w swojej gitarze elektrycznej. Ma szare oczy, urodziny obchodzi 16 czerwca.
Kas jest bardzo nieufny wobec innych i trudno się z nim dogadać. Wydaje się być zamknięty w sobie. Kiedyś miał czarne włosy, jednak po pewnym zdarzeniu przefarbował je na czerwono. Jego rodziców nie ma prawie w ogóle w domu przez ich pracę, jednak bardzo starają się poświęcać synowi wiele uwagi. Kastiel ma owczarka niemieckiego - Demona, który, pomijając Lysandra, jest jego najlepszym przyjacielem. Miał wiele dziewczyn, jednak szczególną dla niego była Debra, która okazała fałszywa, wykorzystując tylko jego talent muzyczny, a na końcu rzucając. Teraz jednak Kas nie ma z nią nic wspólnego. Nie lubi mówić o sobie i niechętnie słucha rozkazów oraz nie obchodzą go problemy innych. Jednak z główną bohaterką wydaje się być bardzo zainteresowany i zależy mu tylko na "zdobyciu jej". Nie myśli o uczuciach innych. Lubi polegać tylko na sobie, wierzy w zasadę "Jeśli coś ma być zrobione porządnie - zrób to sam". W zespole pełni funkcję gitarzysty. Uwielbia oglądać horrory.Nataniel Parker


Główny gospodarz szkoły, uczeń II klasy liceum, 18 lat. Urodziny ma 6 września. Wysoki, złotooki blondyn, ubrany zazwyczaj w białą koszulę z krawatem. 
Jest spokojny i opanowany, można na nim polegać. Bardzo odpowiedzialny i skrupulatny w swojej pracy przy dokumentach, którą wręcz kocha. Jego słabością są koty, jednak nie może mieć własnego przez alergię ojca. Osiąga wysokie wyniki w nauce. Mimo jego "sztywnego" z pozoru wrażenia, Nataniel jest bardzo wyluzowany, przez co jest lubiany przez większość rówieśników. Szczerze zakochany w głównej bohaterce, czego jej nie wyznaje. Nat boi się, że po czymś takim ich relacje mogą się oziębić, więc woli zostać przy stopniu koleżeństwa. Co nie oznacza, że się nie stara. Ma młodszą siostrę - Amber, którą uważa za bardzo rozpieszczoną przez ojca, jednak przez wzgląd na ich sytuację, nic nie mówi. Bardzo ceni sobie szczerość i nienawidzi kłamstwa. Uwielbia czytać kryminały. Jego największym wrogiem jest Kastiel, którego nienawidzi przez wzgląd na jego wybuchowy charakter i z przyczyn osobistych. 
Armin Simmons 

                                     

Uczeń pierwszej klasy liceum, starszy o cztery minuty brat Alexy'ego. Ciemnowłosy brunet o niebieskich oczach. Urodziny obchodzi 8 lipca.
Jest z reguły spokojny, z równowagi wyprowadza go jedynie: Alexy, brak zasięgu Wi-Fi, lub wolny internet. Uwielbia swoją czarną konsolę, z którą nie rozstaje się na krok. Nie przepada za aktywnością na świeżym powietrzu, woli w spokoju poczytać spoilery do gier. Nienawidzi, gdy ktoś go zmusza do wyjścia na zewnątrz. Nie znosi także zakupów, w przeciwieństwie do swojego brata. Bardzo lubi główną bohaterkę i jej towarzystwo, imponuje mu jej charakter oraz pewność siebie. W przeszłości nie miał żadnej dziewczyny, ponieważ jak twierdzi "jego miłość to konsola". Uważa Jessicę za swoją przyjaciółkę. Jego rodzice to chirurdzy, dlatego ich rodzina jest dosyć bogata. Nie mają żadnych zwierząt w domu, brunet twierdzi, że obecność Alexy'ego jest wystarczająca.Alexy Simmons 

Uczeń pierwszej klasy liceum w Słodkim Amorisie, brat bliźniak Armina, młodszy o cztery minuty. Niebieskowłosy chłopak o intensywnie różowych oczach i ciągłym uśmiechu na ustach. Urodziny obchodzi 8 lipca.
Żywiołowy, z niesamowitymi, czasem zwariowanymi pomysłami. Ma tysiąc myśli na minutę i nie usiedzi przez pięć minut w jednym miejscu. Uwielbia zawierać nowe znajomości. Jego ulubionym zajęciem są zakupy. Wszędzie go pełno i nie rozstaje się na krok ze swoimi słuchawkami, które nasi na szyi. Gustuje w kolorowych strojach, które odzwierciedlają jego charakter. Nie miał dziewczyny, jest gejem. Osoby z którymi najlepiej się dogaduje to Jessica, ze względu na równie barwną osobowość i Rozalia. Z Rozą często rozmawia o modzie i zakupach. Uwielbia oglądać komedie. Rozalia Winslet 


Uczennica drugiej klasy liceum w Słodkim Amorisie, jedynaczka, urodziny obchodzi 19 sierpnia. Białowłosa dziewczyna o złotych oczach. Bardzo wysoka. Jej ulubione zajęcie to zakupy i spędzanie czasu z przyjaciółmi. Jej najbliższą przyjaciółką jest Jessica. Przyjaźni się również z Kim. Rozalia to bardzo żywiołowa dziewczyna. Zawsze stara się pomóc swoim przyjaciołom, jednak często zbyt gwałtownie reaguje na dane informacje, z czego potem powstają zabawne momenty. Jest bardzo uczciwa, żywiołowa i z optymizmem patrzy na świat. Jej pasją jest moda i projektowanie nowych ubrań. Ma chłopaka - Leo, który jest starszym bratem Lysandra. Białowłosego traktuje jak swojego młodszego brata. Nienawidzi fałszu, oraz nie okazywania sobie uczuć. Bardzo chce pomóc głównej bohaterce zauważyć uczucia, które reszta chłopców z Amorisa do niej czuje, niestety nadaremne. Mimo to kocha swoją przyjaciółkę i chce dla niej jak najlepiej. Nienawidzi horrorów, woli stare, romantyczne filmy z nutą kryminału.

Postacie poboczne:


Amber 


Siostra NatanielaDake


Leo


Chłopak Rozalii


Iris

Melania

Kim

Violetta


Ciotka AgataZdjęcia, które przypisałam do poszczególnej postaci nie oddają dokładnie wyglądu bohaterów, są tylko do nich podobni :)

18 komentarzy:

 1. Dwa dni po urodzinach Jessie mam ja XDD
  Nataniel ma wysokie czoło, sory Nat takie życie :')
  Jess jest ślicznaaaa i Rozalia tez c:
  Dobra bo was zamecze pisaniem ( najlepiej to tego nie czytać XD)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super opisy i zdjęcia <3 Nie wiedziałam, że jej ciotka ma różowe włosy hahahaha xD Ale w sumie większość osób które zna Jessi nie ma normalnego koloru włosów xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam też dokładnie 11 stycznia urodziny xD, normalnie czuję się ciut zaszczycona xD tym faktem że Jessica Hillson obchodzi urodziny tego samego dnia co ja xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanko...
  Dlaczego Nat, Kas i Roza chodzą do drugiej liceum? ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo są starsi o rok od głównej bohaterki, która chodzi do 1 klasy ;)

   Usuń
 5. Lysander jest tu brzydki ale wiem że trudno jest znaleźć kogoś o podobnym wyglądzie xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie wiesz jak trudno ;-;

   Usuń
  2. omg, czyli tylko ja miałam wgap na "Lysandra" przez 10 minut xDD

   Usuń
  3. Nie tylko ty xD

   Usuń
 6. Collins jak ta aktorka lili collins xD

  OdpowiedzUsuń
 7. Osiem dni po urodzinach Jess urodzinki mam ja :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam aż pojawi się tutaj Wiktor »°ω°«

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam urodziny 7 dni przed Jessicą!
  Ciekawe, jak to będzie, gdy Eric będzie chodził do liceum.. :D
  Liczę, że niedługo pojawi się tutaj WikuśXD
  Weny życzę!

  OdpowiedzUsuń
 10. JEJCIU CZY W LYSANDRZE JEST ZDJECIĘ TORU Z ONE OK ROCK? *0* *.*
  A tak wgl blog jest ekstra,opisy są ekstra xddd
  Na początku gdy tu trafiłam myślałam że będę miała beke ( proszę nie bij :<) Ale to takie zajebiste że zarwałam 3 nocki żeby wszystko przeczytać od początku ( znowu piękne nieobecności na pierwszych lekcjach pod rząd xDDDD) Kończąc ten komentarz dodam że naprawdę super piszesz,tak że aż chce się więcej xddd Życzę duuuuziooo weny i żeby częściej rozdziały się pojawiały :D

  ~Mangozjebx2

  OdpowiedzUsuń
 11. Hej mogłabyś do mnie napiasać na maila Nvtvl3czeq@wp.pl bardzo bym prosiła bo mam ogromną prośbę

  OdpowiedzUsuń